Emlak SEOGenelİş Hayatı

Gayrimenkul Firmalarının Ana Sayfa Nasıl Olmalı?

Gayrimenkul Firmalarının Ana Sayfa Nasıl Olmalı?

Gayrimenkul Firmalarının Ana Sayfa Nasıl Olmalı? İlk izlenimler önemlidir. Müşteriniz tarayıcıda Emlak Satış sitenizin adresini yazıp sitenizi ziyaret ettiğinde, görecekleri ilk şey ana sayfanız’dır. Ana sayfanızın ayarlanma şekli, müşterilerinizin sitenize dönüşüm oranlarını artırabilir veya mahvedebilir.

Emlak Satış sitenizin trafiği yüksek olmasına rağmen dönüşümler iyi değilse, ana sayfanızı inceleme zamanı gelmiştir. Web sitenizin giriş yani ana sayfanızın tasarımına odaklanarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Nereden başlamak gerekir?

Gayrimenkul Firmalarının Web Siteleri üzerinden gelen müşterilerine önce neyi görmesi gerektiğine karar vermek çok zor olabilir. Porföy içeriklerinde mümkün olduğunca fazla bilgi sunmalısınız, ne kadar çok bilgi verirseniz o kadar çok satarsınız. Ancak bunu doğru bir şekilde yapmak gerekir, portföy açıklaması nasıl yazılmalı isimli makalemiz size fikir verecektir.

Birçok Gayrimenkul firmasının web sitelerini yenilemelerine yardımcı oldum. Odaklanmanız gereken ana sayfanın üst unsurlarından bazılarını aşağıda paylaştım.

Bu ipuçları kullanarak ana sayfanızı bir dönüşüm makinesine dönüştürebilirsiniz.

Konular

Basit olsun

Basit tasarımlı web siteleri daha yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir.

Birçok web sitesinin ana sayfalarında birçok bilgi bulunmaktadır, bu da ziyaretçiyi yorar.

Web sitenize istediğiniz kadar bilgi ekleyebilirsiniz, ancak bunların hepsini ana sayfaya yerleştirmeyin. Ürün veya hizmetinizin özelliklerinden bahsederken birkaç önemli cümleyi ana sayfaya yerleştirerek, daha sonra altına “Detaylı bilgi” butonu ekleyip detaylı bilgilerin bulunduğu alt sayfanıza bağlantı verebilirsiniz.

SEO hizmeti

Yukarıdaki örneğe bakalım. Bu aslında ana sayfada değil de SEO hizmeti ile ilgili sayfamızda yer almaktadır, fakat gene de bir açılış sayfasıdır. Sadece ana sayfanızı değil, tüm ürün veya hizmet tanıtım sayfalarınızı basit yapmanızı öneririm.

Hız önemlidir

Bir gayrimenkul firmasının sitesinde Hızın, dönüşüm oranlarınız üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Web siteniz çok yavaş yüklenirse, çok fazla müşteri kaybedersiniz.

İnsanlar sabırsızdır. Bugünün dijital çağında, içeriklere ışık hızında erişmeye alışkınız. Bir web sitesi hemen yüklenmezse, hemen çıkma oranının artması olasıdır.

Sayfa yükleme hızı az önce bahsettiğim konuyla doğrudan ilişkilidir. Yani basit web siteleri daha hızlı yüklenirler.

Birçok resim, uzun metin blokları, karmaşık menüler, sayısız renk, yanıp sönen ışıklar ve diğer gereksiz öğeler varsa, web siteniz çok hızlı yüklenmez.

Peki ya basit bir tasarıma sahip olmanıza rağmen hala web sitenizin yüklenmesi zaman alıyorsa? Ben olsam hemen siteyi kusursuza yakın web hosting firmasına taşırdım. Araştırdığım kadarıyla Güzel Hosting, Sunucu Çözümleri, Netinternet gibi firmaların müşterileri aldıkları hizmetten oldukça memnun.

Kaliteli resimler kullanın

Bir emlak sitesinde resimler kesinlikle dönüşüm oranlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Görsel içermeyen web siteleri düz ve sıkıcı görünmektedir. Ancak bu, çılgına dönüp ana sayfanıza mümkün olduğunca çok resim yerleştirmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Az önce de bahsettiğim gibi, çok fazla resim sayfanızın yüklenme süresine zarar verebilir. Ayrıca, Google’da yapılan araştırmalarda, daha az resim içeren sayfaların daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olduğu öğrenildi.

Görselleri dikkatli kullanın. Tüm resimlerinizin profesyonel göründüğünden emin olun. Kullandığınız resimler 2006 yılındaki cep telefonları ile çekilmiş gibi görünmesinler.

A/B testler yapın

Gayrimenkul Firmalarının Ana Sayfa Nasıl Olmalı? Diyelim ki ana sayfanızda bazı değişiklikler yaptınız ve dönüşümlerinizin arttığını fark ettiniz. Bu harika bir gelişme. Bu işin tamamlandığı anlamına mı geliyor?

Kesinlikle hayır. Dönüşümleriniz artsa da, henüz zirveye ulaşıp ulaşmadığınızı bilmiyorsunuz. Web sitenizi geliştirmek için daha fazla çaba göstermelisiniz.

Ana sayfanız için en uygun tasarımı belirlemenin en iyi yollarından biri A/B testidir.

A/B testi, bir sayfanın alternatif sürümlerini de yayına alarak hangisinin daha yüksek dönüşüm oranına sahip olduğunu öğrenmek için yapılır. Yani trafiğinizin %50’si mevcut tasarımınızı görürken, diğer %50’si yeni tasarladığınız sayfayı görür.

Bu testleri yaparken iki sürüm arasında çok fazla öğe değiştirmemeniz önemlidir. Aksi takdirde, hangi faktörün sonuçları etkilediğini bilemezsiniz.

Sim City ana sayfasından bir A/B testi örneği:

örnek a/b testi

İki varyasyon arasındaki farka bakın. Sağdaki ana sayfada bir miktar metin ve resim ortadan kaldırıldı. Sonuç olarak, sadeleştirilmiş sürüm satışlarda %43 artış gösterdi.

Bunun nedeni, mevcut versiyonun çok fazla dikkat dağıtmasıydı. Yeni tasarım çok daha basit, bu yüzden kullanıcılar kolayca satın almaya odaklanabilirler.

Danışmanlık çalışmalarımda hep böyle durumlarla karşılaşıyorum. İşletmeler genelde dönüşümleri artırmak için indirim yapıyorlar. Fakat sorun fiyatlarda olmayabilir. İşte bu yüzden asıl sorunu tespit etmek için dönüşüm oranı optimizasyonuna yatırım yapmaları gerekir. Dönüşüm oranı optimizasyonu en az SEO ve reklamlar kadar önemlidir.

Web sitenizi mobil cihazlar için optimize edin

Sitenizin masaüstünde sorunsuz çalışması harika, ancak mümkün olan en yüksek dönüşüm oranlarını istiyorsanız bu yeterli değildir. Ana sayfanızın akıllı telefonlar ve tabletler için optimize edilmesi gerekiyor.

Daha önce hızın öneminden bahsettim. Sitenizin açılması çok uzun sürerse, kullanıcılar sayfayı terk eder.

Mobil optimizasyon, tüm sektördeki web siteleri için önemlidir. Ancak, e-ticaret siteleri için daha da önemlidir. Çünkü online alışveriş yapanların çoğu alışveriş yapmak için akıllı telefonlarını kullanıyor.

Ana sayfanızı mobil kullanıcılar için optimize etmek bir öncelik olmalıdır.

Özet

Gayrimenkul Firmalarının Ana Sayfa Nasıl Olmalı? Dönüşüm oranlarınızdan memnun değilseniz, ana sayfanızı ve diğer açılış sayfalarınızı analiz edin.

İşe tasarımı basitleştirerek başlayın. Bu ziyaretçilerinizin eyleme geçmesini kolaylaştıracaktır.

Sade sayfalar ayrıca daha hızlı yüklenirler. Web hosting firmanızın kaliteli olduğundan emin olun.

Gayrimenkul Firmalarının Ana Sayfa Nasıl Olmalı? Ana sayfanız yüksek kaliteli görüntülere sahip olmalıdır, bunları dikkatli kullandığınızdan emin olun. Çok fazla resmin dönüşümleriniz üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Potansiyel müşterilerinizin müşteriye dönüşmesini engelleyen sorunları tespit etmek için A/B testleri yapın.

Web sitenizin mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olmak kesinlikle bir zorunluluktur.

Bu adımları uygularsanız dönüşümlerinizin neredeyse anında arttığını görmeye başlarsınız.

Didim için hazırladığımız firma rehberini de ziyarey etmeyi unutmayın.

Leave a Comment